Słowo Prezesa nr 125

   Drodzy pt. Członkowie i Sympatycy
   „Grupy Opty” –Stowarzyszenia
   im. Lecha Wierusza w Świebodzinie.

 

Pełni nadziei na normalizację życia w naszym kraju wracamy po wyborach do codzienności. Jako oficjalna strona społeczności skupiającej byłych wychowanków i pacjentów Ośrodka w Świebodzinie (z jego wszystkimi historycznie nazwami), staramy się skupiać na sprawach nam najbliższych (statutowych) i unikamy tematów, które mogłyby nas poróżnić. Ufamy, że dla wszystkich dobro kraju jest najwyższą wartością i drogowskazem postępowania.

Po tych słowach, a mam nadzieję, że uniknąłem patosu, przechodzę do najbliższych nam tematów i spraw. Osobiście z uruchomieniem przed laty oficjalnej strony www.opty.info miałem wizję, że uda nam się dotrzeć do szerokiego grona społeczności byłych wychowanków i pacjentów Ośrodka, gdyż przez Ośrodek „przewinęło się” nas kilkadziesiąt tysięcy. Nie udało się, jeszcze nie dokonaliśmy analizy jakie błędy popełniliśmy, a teraz jest nas coraz mniej. Bardzo spadła oglądalność strony, chociaż trochę ostatnio poprawił się wskaźnik, gdyż celowo nie dawaliśmy całego serwisu zdjęciowego z 48 Zlotu w Zabrzu na fb – chcieliśmy by więcej zainteresowanych powróciło na www.opty.info. Piszcie na Forum, reagujcie, proponujcie, działajmy wspólnie.

Ośrodek zmienił diametralnie system funkcjonowania, bo zmieniła się też medycyna i nowi pacjenci nie zżywają się i nie uosabiają z nim jak my. Tu podejmijmy dyskusję co możemy zmienić. Nasze materiały stanowią bogatą dokumentację dokonań historycznych Ośrodka i są pewnym hołdem oddanym naszym wspaniałym Opiekunom. Historia uczy i warto z niej brać to co dobre, – co się sprawdziło. Ja ze swojej strony obiecuję do końca być – jak nazwał mnie kolega Lech, kustoszem pamięci. Jeszcze mam sporo materiałów do opracowania. Z radością reaguję na wszelkie prośby o udzielenie materiałów m.in. zdjęć, do wielu publikacji i produkcji medialnych. 

Bardzo cieszy mnie powrót LCO do realizacji szerokiego programu rehabilitacji, jestem ciekaw nowoczesnych rozwiązań. Gratuluję Pani Prezes Elżbiecie Kozak przebojowości i umiejętności skutecznego dążenia do realizacji zaplanowanych celów. Mentalnie nadal jesteśmy tam w Ośrodku, on pozostanie w naszych sercach do końca życia.

Podczas zadumy jesiennej (m.in. Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny) wspomnijmy tak oddanych nam Opiekunów, naszych Mentorów, Dobroczyńców, a przede wszystkim Przyjaciół. Zapalmy Im znicz pamięci.

A już tak na koniec proza życia. Jest nas w Stowarzyszeniu 83 Członków, a tylko niespełna połowa opłaciła skromną, minimalną, 20 – złotową składkę. Honor ratują Sympatycy (nie złożyli deklaracji, ale się uosabiają z naszym programem) i wpłacający wyższe kwoty – wszystkim Wam serdecznie dziękuję. Zlot 48 już rozliczony, to zasługa obrotności i starań Komandor Renaty. O nowym zlocie w przyszłym Słowie.

Dla skruszonych serc podaję jak zwykle:

Numer konta w  Banku Spółdzielczym Siedlec  –   70 9660 0007 0020 4987 2000 0010

                                                               Z braterskimi pozdrowieniami prezes Andrzej Medyński

Warszawa, 27.10.2023 r.