Księga wpisów

Zapraszamy, bądź z nami -> dodaj swój nowy wpis ...

 
 
 
 
 
 
 
 
Pola oznaczone jako * są wymagane.
Twój adres E-mail nie zostanie upubliczniony.
Ze względów bezpieczeństwa zapisaliśmy adres IP: 54.163.20.123.
Może się tak zdarzyć, że wpis będzie widoczny w Księdzie gości dopiero po tym jak go przejrzymy.
Zastrzegamy sobie prawo do redagowania, usuwania, lub nie publikowania wpisów.
2562 wpisy.
Andrzej Andrzej z Warszawa napisał/a 16 maja 2019 o 12:05:
Dziś otrzymałem miły e-mail, którym chcę się z Wami podzielić. Szanowny Panie Prezesie, Z pewnym opóźnieniem ale i radością dowiedziałem się o uroczystości 70 Lecia ośrodka. Mówiąc szczerze dowiedziałem się o tym wydarzeniu od samej Pani Janiny Ochojskiej niestety na kilka dni przed datą jubileuszu. Piszę do Pana bo chciałbym pogratulować szczególnie Wam, członkom stowarzyszenia OPTY, którzy przez tyle lat... Czytaj więcej
Dziś otrzymałem miły e-mail, którym chcę się z Wami podzielić.
Szanowny Panie Prezesie,
Z pewnym opóźnieniem ale i radością dowiedziałem się o uroczystości 70 Lecia ośrodka. Mówiąc szczerze dowiedziałem się o tym wydarzeniu od samej Pani Janiny Ochojskiej niestety na kilka dni przed datą jubileuszu.
Piszę do Pana bo chciałbym pogratulować szczególnie Wam, członkom stowarzyszenia OPTY, którzy przez tyle lat „ wiernie” trwacie przy ośrodku, wspieraliście go w całej jego historii i wspieracie nadal. Przez 17 lat mojego szefowania placówki czułem to wsparcie choć był to trudny czas rozwoju i konieczności dokonywania czasami niełatwych decyzji. Udało się jednak dzięki wsparciu władz ale też UE i fundacji Polsat przeobrazić Caritas w nowoczesną jednostkę szpitalną. Ale nie byłoby tego gdyby nie historyczne zasługi dr. Wierusza i całego jego otoczenia zaangażowanych ludzi. Nie byłoby sukcesu gdyby nie zaangażowanie byłych pacjentów i całego grona społeczników.
Przy tej okazji pragnę bardzo za to wsparcie podziękować.
Szkoda, że nie otrzymałem zaproszenia na uroczystość, bo z miłą chęcią podzieliłbym się wspomnieniami 17 lat pracy w Świebodzinie.
Życzę Państwu dalszego zaangażowania i pracy dla dobra Loro, Świebodzina i regionu.
Pozostaje z wyrazami szacunku
Prof. dr hab. Jacek Kaczmarczyk
Andrzej Medyński Andrzej Medyński z Warszawa napisał/a 15 maja 2019 o 14:03:
Kochani, bardzo serdecznie dziękuję Wam za tak wspaniały Album o Wilnie, owacje, miłą kartkę z Waszymi podpisami (kiedy to zrobiliście, że ja nic nie widziałem), przepraszam, ale byłem tak nakręcony, że dopiero w domu obejrzałem prezenty i aż mi zaparło dech. Jeszcze raz ogromne dzięki, chyba mnie jeszcze lubicie, mimo, że czasami już Wasz stary prezes nie potrafi sprostać wszystkim... Czytaj więcej
Kochani, bardzo serdecznie dziękuję Wam za tak wspaniały Album o Wilnie, owacje, miłą kartkę z Waszymi podpisami (kiedy to zrobiliście, że ja nic nie widziałem), przepraszam, ale byłem tak nakręcony, że dopiero w domu obejrzałem prezenty i aż mi zaparło dech. Jeszcze raz ogromne dzięki, chyba mnie jeszcze lubicie, mimo, że czasami już Wasz stary prezes nie potrafi sprostać wszystkim sytuacjom. Jak dogonimy dzień teraźniejszy, to i u nas będzie pełna relacje z uroczystości. Póki co zapraszam na fb. Pozdrawiam. Amed
krzysztof szymonek krzysztof szymonek z zabrze napisał/a 15 maja 2019 o 08:13:
Pani Komandor 45 Zlotu Grupy OPTY, Elu - piękny program na wrześniowe spotkanie. Gratuluję i życzę pomyślnej jego realizacji.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Pani Komandor 45 Zlotu Grupy OPTY, Elu - piękny program na wrześniowe spotkanie. Gratuluję i życzę pomyślnej jego realizacji.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Jacek Jacek z Kłodawa napisał/a 13 maja 2019 o 09:19:
Piękna uroczystość. Swiecka. A jednak można. Wielkie brawo dla Pani Kozak. Wręczone Jej wiązanki składała na grobach.
Piękna uroczystość. Swiecka. A jednak można. Wielkie brawo dla Pani Kozak.
Wręczone Jej wiązanki składała na grobach.
ula ula z sława napisał/a 11 maja 2019 o 18:39:
Ja już w domu chociaż serce jeszcze w Świebodzinie. Wspaniałe, rodzinne chwile z Wami zostaną już ze mną na zawsze. Miłego dalszego pobytu w naszym miejscu na ziemi. Pozdrawiam wszystkich i do kolejnego zobaczenia. Urszula.
Ja już w domu chociaż serce jeszcze w Świebodzinie. Wspaniałe, rodzinne chwile z Wami zostaną już ze mną na zawsze. Miłego dalszego pobytu w naszym miejscu na ziemi. Pozdrawiam wszystkich i do kolejnego zobaczenia.
Urszula.
Marcin Marcin z Krasnystaw napisał/a 9 maja 2019 o 13:12:
Przykro mi bardzo ale nie będę mógł uczestniczyć w jutrzejszych uroczystościach 70 lecie LORO. Życzę Wam wspaniałych niezapomnianych chwil z Przyjaciółmi Koleżankami i Kolegami. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
Przykro mi bardzo ale nie będę mógł uczestniczyć w jutrzejszych uroczystościach 70 lecie LORO. Życzę Wam wspaniałych niezapomnianych chwil z Przyjaciółmi Koleżankami i Kolegami.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
Zbigniew Zbigniew z Szczecin napisał/a 7 maja 2019 o 00:19:
Wspieramy Jankę 😍. W Jej imieniu zapraszamy Państwa na spotkania: Drodzy mieszkańcy Wrocławia, Oleśnicy, Zgorzelca i Ząbkowic Śląskich! Już jutro 08 maja rozpoczynam serię pokazów filmu „Janka" i spotkań ze mną. Będzie mi bardzo miło poznać Was osobiście. Wpadajcie licznie i zapraszajcie swoich znajomych. Wstęp wolny. Więcej informacji o wydarzeniach na stronie FB: https://www.facebook.com/JankaOchojska/photos/a.581142909032462/605516046595148/?type=3&theater
Wspieramy Jankę 😍.
W Jej imieniu zapraszamy Państwa na spotkania:


Drodzy mieszkańcy Wrocławia, Oleśnicy, Zgorzelca i Ząbkowic Śląskich!

Już jutro 08 maja rozpoczynam serię pokazów filmu „Janka" i spotkań ze mną.
Będzie mi bardzo miło poznać Was osobiście. Wpadajcie licznie i zapraszajcie swoich znajomych. Wstęp wolny.
Więcej informacji o wydarzeniach na stronie FB:


https://www.facebook.com/JankaOchojska/photos/a.581142909032462/605516046595148/?type=3&theater
Andrzej Medyński Andrzej Medyński z Warszawa napisał/a 20 kwietnia 2019 o 18:53:
Kochani, Wszystkim Sympatykom i Członkom Opty życzę w imieniu własnym i Rady "Grupy Opty" zdrowych i spokojnych Świąt, przede wszystkim miłego odpoczynku w gronie najbliższych. Ciesze się już na majowe spotkanie. Pozdrawiam Amed
Kochani, Wszystkim Sympatykom i Członkom Opty życzę w imieniu własnym i Rady "Grupy Opty" zdrowych i spokojnych Świąt, przede wszystkim miłego odpoczynku w gronie najbliższych. Ciesze się już na majowe spotkanie. Pozdrawiam Amed
Marcin Marcin z Krasnystaw napisał/a 18 kwietnia 2019 o 22:58:
Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy Wesołego Alleluja. Do zobaczenia w maju.
Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy
Wesołego Alleluja.
Do zobaczenia w maju.
Urszula Urszula z Sława napisał/a 17 kwietnia 2019 o 14:24:
Święta zapowiadają się cudownie, słonecznie i ciepło, takich też chciałbym wszystkim życzyć. Radosnego Alleluja. Pozdrawiam serdecznie i do miłego zobaczenia wkrótce. Ula z rodzinką.😃
Święta zapowiadają się cudownie, słonecznie i ciepło, takich też chciałbym wszystkim życzyć. Radosnego Alleluja.
Pozdrawiam serdecznie i do miłego zobaczenia wkrótce. Ula z rodzinką.😃
krzysztof szymonek krzysztof szymonek z zabrze napisał/a 17 kwietnia 2019 o 13:49:
Zdrowych i spokojnych Świąt dla wszystkich Optymistów i ich bliskich. Dnia dzisiejszego do Zabrza dotarły zaproszenia na majowe spotkanie w Świebodzinie. Do zobaczenia.
Zdrowych i spokojnych Świąt dla wszystkich Optymistów i ich bliskich. Dnia dzisiejszego do Zabrza dotarły zaproszenia na majowe spotkanie w Świebodzinie. Do zobaczenia.
Roma Roma z Opole napisał/a 17 kwietnia 2019 o 13:00:
Kochani, życzę Wam radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy wypełnionych nadzieją i wiarą w sens życia. Błogosławieństwa Bożego oraz aby nastrój tych Świąt przybranych wiosenną radością i beztroską utrwalił się w Waszych sercach na długi czas i pozostał z Wami w poświątecznej codzienności. Do zobaczenia wkrótce w Świebodzinie :).
Kochani,

życzę Wam radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy wypełnionych nadzieją i wiarą w sens życia. Błogosławieństwa Bożego oraz aby nastrój tych Świąt przybranych wiosenną radością i beztroską utrwalił się w Waszych sercach na długi czas i pozostał z Wami w poświątecznej codzienności.

Do zobaczenia wkrótce w Świebodzinie :).
Agnieszka Agnieszka z Częstochowa napisał/a 28 marca 2019 o 18:33:
A ja do Andrzeja z innej beczki. Czy można na najbliższy zlot zabrać męża i syna studenta. Czy to nie za duży tłum i zbyt dużo ludzi nie będących Optymistami? Zrozumiem odmowę😊 Pozdrawiam serdecznie.
A ja do Andrzeja z innej beczki. Czy można na najbliższy zlot zabrać męża i syna studenta. Czy to nie za duży tłum i zbyt dużo ludzi nie będących Optymistami? Zrozumiem odmowę😊 Pozdrawiam serdecznie.
Beata Beata z Gryfice napisał/a 27 marca 2019 o 10:05:
Andrzeju! Nawiązując do Twojego ostatniego wpisu, przed kilku laty miałam podobne historie. Od dłuższego czasu na ulicach mojego miasta spotykałam starszą Panią z długimi włosami zakrywającymi plecy, której postawa wskazywała - skolioza pooperacyjna. Po wielu latach mijania spytałam ją w sklepie, czy przypadkiem w dzieciństwie nie była w Świebodzinie? Bardzo się zdziwiła skąd ja to odkryłam, ona nie opowiada o... Czytaj więcej
Andrzeju! Nawiązując do Twojego ostatniego wpisu, przed kilku laty miałam podobne historie.
Od dłuższego czasu na ulicach mojego miasta spotykałam starszą Panią z długimi włosami zakrywającymi plecy, której postawa wskazywała - skolioza pooperacyjna. Po wielu latach mijania spytałam ją w sklepie, czy przypadkiem w dzieciństwie nie była w Świebodzinie? Bardzo się zdziwiła skąd ja to odkryłam, ona nie opowiada o tym nawet najbliższej rodzinie, aby jej nie obciążać swoją przeszłością! Chciałam ją później zaprosić na nasze spotkania z Halinką B. i Ewą B-J. (kilka razy w roku organizujemy sobie "mini zlot" Opty - sekcja gryficka 🙂 ), ale niestety nie zdążyłam, po miesiącu zmarła.
Również moja koleżanka z Tarnowskich Gór, z którą byłyśmy razem w jednej sali w LORO i z którą utrzymuje kontakt "kartkowo-smesowy" od 40 lat, zachęcana wielokrotnie przeze mnie, aby zajrzała na naszą stronę lub przyjechała na zlot - odpowiedziała, że absolutnie nie chce wracać do swoich traumatycznych przeżyć!
Sama się dziwię, dlaczego niektórych nasze "inne" dzieciństwo łączy i daje siłę, a inni chcą o nim zapomnieć.
Pozdrawiam powoli wiosennie wszystkich czytających te słowa - Beata
Andrzej Medyński Andrzej Medyński z Warszawa napisał/a 23 marca 2019 o 22:25:
Na fb. ukazała się kolejna smutna wiadomość. Odszedł Kolega Genek Luc, a już planowałem podjechanie do Niego, nie spotkaliśmy się od czasu LORO. Dopiero kilka lat temu dołączył do nas na fb, niestety nie kontaktował się z nami, nie uczestniczył w zadnym zlocie. Co decyduje o chęci spotkania się po latach? Ostatnio była w Konstancinie jedna z Koleżanek, z którą... Czytaj więcej
Na fb. ukazała się kolejna smutna wiadomość. Odszedł Kolega Genek Luc, a już planowałem podjechanie do Niego, nie spotkaliśmy się od czasu LORO. Dopiero kilka lat temu dołączył do nas na fb, niestety nie kontaktował się z nami, nie uczestniczył w zadnym zlocie. Co decyduje o chęci spotkania się po latach? Ostatnio była w Konstancinie jedna z Koleżanek, z którą Ela kontaktowała się poprzez Post-polio +, i po telefonie z zapytaniem czy możemy podjechać zamilkła zupełnie. Jakie piętno odcisnął na nas pobyt w Ośrodku, gdy jedni pamiętają (nawet opisują w książkach), a inni mają takie traumatyczne wspomnienia, że zrywają zupełnie kontakty, nie chcą ich odnowienia. Spotkałem się również z ucieczką od środowiska, by nikt nie pomyślał, że są "inwalidami", lub mają choć niewielką niepełnosprawność. Ale tu żałuję, że nie dołożyłem starań i nie pomogłem (czyżby tylko sobie), byśmy się spotkali po latach. Wspomnijcie Genka w modlitwie. Amed
Roma Roma z Opole napisał/a 17 marca 2019 o 13:42:
Andrzeju, chociaż spóźnione, ale serdeczne podziękowania za Twoje przepiękne życzenia z okazji Dnia Kobiet. Ty to masz talent do ubierania swoich myśli w słowa :). A tu takie echo - żadnego odzewu. Jeszcze raz dziękuję w imieniu wszystkich kobiet z naszego szanownego grona:). Jacku, niech Twoja żona się trzyma. Będzie dobrze. Oglądałam te zabiegi z ciekawości w internecie. Bardzo brutalne,... Czytaj więcej
Andrzeju, chociaż spóźnione, ale serdeczne podziękowania za Twoje przepiękne życzenia z okazji Dnia Kobiet. Ty to masz talent do ubierania swoich myśli w słowa :). A tu takie echo - żadnego odzewu. Jeszcze raz dziękuję w imieniu wszystkich kobiet z naszego szanownego grona:).

Jacku, niech Twoja żona się trzyma. Będzie dobrze. Oglądałam te zabiegi z ciekawości w internecie. Bardzo brutalne, jak to na kościach, ale razem dacie radę. Leżałam z dziewczyną po takim zabiegu na jednej sali w szpitalu. Po paru dniach prawie nic jej nie bolało i zasuwała bez kul. Pewnie to wszystko zależy od organizmu, ale jedna rada - to jak najszybciej zacząć się pionizować i chodzić, chodzić i chodzić :).

Pozdrawiam wszystkich prawie wiosennie i do zobaczenia 10 maja :).
Marcin Marcin z Krasnystaw napisał/a 15 marca 2019 o 11:13:
Jacku trzymam kciuki. Widzę maj zapowiada się ciekawie - Świebodzin dawno tam nie byłem. Wspomnienia wspomnienia wspomnienia. Pozdrawiam wszystkich ciepło z Ziemi Lubelskiej. I jeszcze na koniec ciekawostka - https://podroze.onet.pl/ciekawe/podziemia-kredowe-w-chelmie-odkrycie-historia-zwiedzanie-dlugosc-cena/x3xdh8y
Jacku trzymam kciuki.
Widzę maj zapowiada się ciekawie - Świebodzin dawno tam nie byłem. Wspomnienia wspomnienia wspomnienia.
Pozdrawiam wszystkich ciepło z Ziemi Lubelskiej.
I jeszcze na koniec ciekawostka -
https://podroze.onet.pl/ciekawe/podziemia-kredowe-w-chelmie-odkrycie-historia-zwiedzanie-dlugosc-cena/x3xdh8y
Jacek Jacek z Różanki napisał/a 14 marca 2019 o 17:55:
Wczoraj byliśmy w klinice Degi na konsultacji Wyznaczono nam datę operacji 2 kwietnia a więc nie za 5 lat.Chodzi oczywiście o Terenie.
Wczoraj byliśmy w klinice Degi na konsultacji Wyznaczono nam datę operacji 2 kwietnia a więc nie za 5 lat.Chodzi oczywiście o Terenie.
Andrzej Medyński Andrzej Medyński z Warszawa napisał/a 8 marca 2019 o 23:25:
Hej! Gdzie jesteście, dokąd odpłynęliście? Wróćcie choć na chwilę, choćby po to by złożyć Drogim Koleżankom życzenia w Dniu Ich Święta. To wspólne święto i wspólne świętowanie, bez Was nie byłoby i nas i koniec świata Pani Popiełkowa. Życzę zdrowia, siły w zmaganiach się z nami, ze światem. Niestety, to najczęściej faceci toczą wojny, projektują coraz lepsze uzbrojenie, a nawet... Czytaj więcej
Hej! Gdzie jesteście, dokąd odpłynęliście? Wróćcie choć na chwilę, choćby po to by złożyć Drogim Koleżankom życzenia w Dniu Ich Święta. To wspólne święto i wspólne świętowanie, bez Was nie byłoby i nas i koniec świata Pani Popiełkowa. Życzę zdrowia, siły w zmaganiach się z nami, ze światem. Niestety, to najczęściej faceci toczą wojny, projektują coraz lepsze uzbrojenie, a nawet w Kościele zajmują ważniejsze miejsca, mimo, że wg. biblii wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga. Ale Wy nie musicie niczego udowadniać, wystarczy, że pokiwacie głowami w głębokiej zadumie. Przecież róży nie trzeba chwalić i tłumaczyć gdzie i na czym polega jej piękno. Świat jest ogólnie piękny, ale dlaczego my go tak paprzemy, niszczymy... Kochajmy się!!!
Marcin Marcin z Krasnystaw napisał/a 23 lutego 2019 o 21:55:
Również zgłaszam swój udział w obchodach 70 lecia LORO (1 osoba). Pozdrawiam 😄
Również zgłaszam swój udział w obchodach 70 lecia LORO
(1 osoba). Pozdrawiam 😄