Księga wpisów

Zapraszamy, bądź z nami -> dodaj swój nowy wpis ...

 
 
 
 
 
 
 
 
Pola oznaczone jako * są wymagane.
Twój adres E-mail nie zostanie upubliczniony.
Ze względów bezpieczeństwa zapisaliśmy adres IP: 3.235.75.174.
Może się tak zdarzyć, że wpis będzie widoczny w Księdzie gości dopiero po tym jak go przejrzymy.
Zastrzegamy sobie prawo do redagowania, usuwania, lub nie publikowania wpisów.
2654 wpisy.
Adela Adela z Poznań napisał/a 11 września 2019 o 15:26:
Kochani wszystkim "OPTYMISTOM" życzę dobrej pogody, fajnych wrażeń, miłych spotkań w pięknym Polskim mieście. Mam nadzieję zobaczyć utrwalone przez Was wspomnienia.
Kochani wszystkim "OPTYMISTOM" życzę dobrej pogody, fajnych wrażeń, miłych spotkań w pięknym Polskim mieście.
Mam nadzieję zobaczyć utrwalone przez Was wspomnienia.
krzysztof szymonek krzysztof szymonek z zabrze napisał/a 6 września 2019 o 07:17:
Pani Komandor Ela, Pan Prezes Andrzej, wszystko pięknie opisane. Pakujemy graty i już za chwilkę z całym koleżeństwem będziemy cieszyć się ze spotkania. Zabierać "fotpstryki", co by i inni wiedzieli, jak było. Do zobaczenia.
Pani Komandor Ela, Pan Prezes Andrzej, wszystko pięknie opisane. Pakujemy graty i już za chwilkę z całym koleżeństwem będziemy cieszyć się ze spotkania. Zabierać "fotpstryki", co by i inni wiedzieli, jak było. Do zobaczenia.
Elżbieta Elżbieta z Warszawa napisał/a 23 sierpnia 2019 o 17:10:
Program wycieczki - 45 Zlotu Stowarzyszenia im. Lecha Wierusza „Grupa Opty” - Wilno 2019 TERMIN: 11.09-16.09.2019 / środa przyjazd do W-wy, czwartek, piątek, sobota Wilno, niedziela wieczór powrót do W-wy, poniedziałek rano wyjazd do domów/ razem trzeba zarezerwować 6 dni. Proszę zabrać 10-30 EURO na bilety wstępu i koniecznie legitymacje inwalidzkie. GRUPA: 40 osób, 2 kierowców, autokar przystosowany do przewozu... Czytaj więcej
Program wycieczki - 45 Zlotu Stowarzyszenia im. Lecha Wierusza „Grupa Opty” - Wilno 2019

TERMIN: 11.09-16.09.2019 / środa przyjazd do W-wy, czwartek, piątek, sobota Wilno, niedziela wieczór powrót do W-wy, poniedziałek rano wyjazd do domów/ razem trzeba zarezerwować 6 dni. Proszę zabrać 10-30 EURO na bilety wstępu i koniecznie legitymacje inwalidzkie.
GRUPA: 40 osób, 2 kierowców, autokar przystosowany do przewozu wózków.

11.09.2019, Warszawa ( 1 noc), Hotel Patron , /parking dla samochodów do poniedziałku
12.09-15.09.2019, Wilno ( 3 noce), Green Vilnius Hotel
15.09.2019, Warszawa, ( 1 noc), Hotel Patron

DZIEŃ 1, 11.09.2019, środa, Warszawa
Przyjazd uczestników do Warszawy, nocleg - Hotel PATRON, Warszawa - Międzylesie, Al. Dzieci Polskich 20 /WWW.patron.waw.pl/. Doba zaczyna się od 16.00 do 15.30. W hotelu jest restauracja.
Dojazd z Dworca Centralnego autobusem przyspieszonym nr 525 do przystanku Centrum Zdrowia Dziecka, który kursuje co 15 minut. Stamtąd pieszo ok. 400-450 m, cofnąć się do ul Turniejowej w lewo i dojść do hotelu.
Samochodem z trasy 2 /E30/ Traktem Brzeskim czyli ul. Czecha /z Warszawy/ skręcić w prawo w ulicę Kajki do Centrum Zdrowia Dziecka.
Kolacja w hotelu ok. 18 godz.
Parking naprzeciwko hotelu, płatny 20 zł za dobę /nie wliczony w cenę wycieczki/, samochody z oznakowaniem inwalidzkim prawdopodobnie bezpłatnie.
Tutaj zostawiamy samochody do poniedziałku 16.09.br
DZIEŃ 2, 12.09.2019, czwartek, Warszawa - Wilno
Śniadanie, po śniadaniu wyjazd autokarem do Wilna. Na trasie ok. godz. 13.30 przerwa na obiad w Sejnach. W tym dniu zwiedzamy Cmentarz na Rosie z przewodnikiem, (jeżeli zdąży grupa dojechać), Zakwaterowanie i kolacja w Green Vilnius Hotel w Wilnie.
DZIEŃ 3&4, 13.09.-14.09.2019, piątek i sobota, Wilno i Kowno
Śniadanie ,Zwiedzamy WILNO z przewodnikiem, przerwa na obiad. Do zobaczenia m. in: Ostra Brama, Kościół pw. św. Teresy – karmelici, Brama Bazylianów, miejsce Celi Konrada, Kościół pw. św. Kazimierza, Plac Ratuszowy, Dzielnica Żydowska, Obraz w kościele Bożego Miłosierdzia „Jezu, ufam Tobie!”, Uniwersytet Wileński, Ulica Literacka upamiętnienia literatów na murze, Muzeum Adama Mickiewicza, Zakątek Gotycki – gotyk płomienisty, kościoł Św. Anny, Plac katedralny, Katedra Wileńska.
KOWNO: do zobaczenia m.in.: Stare Miasto z Katedrą św. Piotra i Pawła, ruiny zamku warownego, plac Ratuszowy, Muzeum Diabłów. Kolacja w hotelu.
DZIEŃ 5, 15.09.2019, niedziela, Wilno – Troki – Warszawa
Śniadanie, wyjazd do Warszawy, Msza Św. w Wilnie, po drodze zwiedzanie TROK z przewodnikiem ( bez wejścia na Zamek. Są schody - tylko dla chętnych). Rejs dookoła Zamku. Obiad w Sejnach, gdzie otrzymamy suchy prowiant na kolację /w niedzielę restauracja w Hotelu Patron jest nieczynna/. Przyjazd do hotelu w Warszawie ok 21:00.

Wyjazd organizowany jest za pośrednictwem ;
Accessible Poland Tours Internetowego Biura Podróży dla Osób Niepełnosprawnych ( NIP:5221304333), z siedzibą w Warszawie, ul. Jasielska 47, lok.13, o numerze zaświadczenia 1197, reprezentowanym przez Małgorzatę Tokarską.
Dla; Grupa OPTY - Stowarzyszenie Im. LECHA WIERUSZA ( NIP: 927-19-58-062) – z siedzibą w przy ulicy Piłsudskiego nr 39/41 w Świebodzinie ( adres do korespondencji ul. Królowej Marysieńki 19/74, 02-954 Warszawa) reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Andrzeja Medyńskiego.

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam,
Komandor Zlotu w Wilnie
Elżbieta Medyńska
Tel. Kom. 602365979
e-mail; elzbieta.medynska@10g.pl
Roma Roma z Opole napisał/a 21 sierpnia 2019 o 10:22:
Dziś Dzień Optymisty - pozdrawiam wszystkich OPTY-mistów optymistycznie :).
Dziś Dzień Optymisty - pozdrawiam wszystkich OPTY-mistów optymistycznie :).
Elżbieta Elżbieta z Warszawa napisał/a 19 sierpnia 2019 o 20:00:
Witam, z radością informuję, że zgłosiła się Ania na jedno z wolnych miejsc, więc pozostało jeszcze jedno wolne miejsce i oczekujemy na zgłoszenie się jeszcze jednej osoby, bo szkoda by przepadło miejsce na tak atrakcyjnej wycieczce do Wilna. pozdrawiam Ela
Witam,
z radością informuję, że zgłosiła się Ania na jedno z wolnych miejsc, więc pozostało jeszcze jedno wolne miejsce i oczekujemy na zgłoszenie się jeszcze jednej osoby, bo szkoda by przepadło miejsce na tak atrakcyjnej wycieczce do Wilna.
pozdrawiam Ela
Elżbieta Elżbieta z Warszawa napisał/a 12 sierpnia 2019 o 22:57:
przepraszam, małe uzupełnienie; w 98 słowie prezesa, które znajdziemy na belce LUDZIE pod Andrzej Medyński.
przepraszam,
małe uzupełnienie;
w 98 słowie prezesa, które znajdziemy na belce LUDZIE pod Andrzej Medyński.
Elżbieta Elżbieta z Warszawa napisał/a 12 sierpnia 2019 o 22:39:
BARDZO PILNE !!! Ponieważ zwolniły się dwa miejsca, poszukujemy 2-ch osób, które mają ochotę pojechać z nami na 45 zlot w Wilnie w dniach 11.09 środa do 16.09 poniedziałek br. Szczegóły wyjazdu i uczestnictwa w słowie prezesa. pozdrawiam Ela Medyńska
BARDZO PILNE !!!
Ponieważ zwolniły się dwa miejsca, poszukujemy 2-ch osób, które mają ochotę pojechać z nami na 45 zlot w Wilnie w dniach 11.09 środa do 16.09 poniedziałek br.
Szczegóły wyjazdu i uczestnictwa w słowie prezesa.
pozdrawiam Ela Medyńska
Andrzej Medyński Andrzej Medyński z Warszawa napisał/a 3 sierpnia 2019 o 00:14:
Kochani, otrzymaliśmy filmik z otwarcia wystawy pt.: "Płynę na OPTY. Zabytki z rejsu dookoła świata." Naszym ambasadorem podczas uroczystego otwarcie wystawy w Tczewie był Fryderyk Tomala, który opowiedział o nas zebranym, a ponadto otrzymaliśmy kontakt do spadkobiercy rodzinnych tradycji - do bratanka Leonida Teligi - p. Karola Teligi. To własnie ojciec p. Karola - Stanisław, wydał już po śmierci Leonida... Czytaj więcej
Kochani, otrzymaliśmy filmik z otwarcia wystawy pt.: "Płynę na OPTY. Zabytki z rejsu dookoła świata." Naszym ambasadorem podczas uroczystego otwarcie wystawy w Tczewie był Fryderyk Tomala, który opowiedział o nas zebranym, a ponadto otrzymaliśmy kontakt do spadkobiercy rodzinnych tradycji - do bratanka Leonida Teligi - p. Karola Teligi. To własnie ojciec p. Karola - Stanisław, wydał już po śmierci Leonida wspaniałą książkę pt.: "Samotny rejs "Opty". Nam nie trzeba dwa razy mówić, wnet się spotkaliśmy. Oczywiście w kronice jest wpis p. Karola z serdecznymi pozdrowieniami dla nas Opty-mistów. Ponadto uzupełniłem wpis o "wyczyny" naszej Janeczki, za której powodzenie w leczeniu nieustannie trzymamy kciuki. Czeka mnie więc tylko wymalowanie tytułu kolejnego 45 zlotu. Zapraszam do zapoznanie się z kroniką. Proszę, nadsyłajcie materiały do kroniki z Waszych ważnych dla naszej społeczności spraw, chętnie je uwiecznimy w kronice.
Elżbieta Elżbieta z Warszawa napisał/a 12 lipca 2019 o 19:34:
Witam, dziękuję wszystkim, którzy już dokonali całkowitych wpłat na zlot do Wilna, Nie ma już listy rezerwowej jest nas równo 40 osób na liście, dlatego pilnie śledzę kolejne wpłaty. Jest ich już 13. Tydzień temu pojechaliśmy z Andrzejem na mały rekonesans do Międzylesia, aby obejrzeć hotel Patron, gdzie będziemy nocowali i gdzie zostawimy samochody. Al. Dzieci Polskich 20. Osoby, które... Czytaj więcej
Witam,
dziękuję wszystkim, którzy już dokonali całkowitych wpłat na zlot do Wilna, Nie ma już listy rezerwowej jest nas równo 40 osób na liście, dlatego pilnie śledzę kolejne wpłaty. Jest ich już 13.
Tydzień temu pojechaliśmy z Andrzejem na mały rekonesans do Międzylesia, aby obejrzeć hotel Patron, gdzie będziemy nocowali i gdzie zostawimy samochody. Al. Dzieci Polskich 20.
Osoby, które przyjadą pociągiem z Dworca Centralnego mają bezpośredni autobus miejski nr 525 , przystanek Centrum Zdrowia Dziecka. Ale jeszcze trochę czasu na na wszystkie szczegóły.
Miłych letnich dni Ela i Andrzej
Elżbieta Elżbieta z Warszawa napisał/a 19 czerwca 2019 o 12:03:
Kochani, wróciliśmy z wakacji nad morzem /Mielno i Sopot/ bardzo udanych. Wszystkim rozpoczynającym urlopowanie życzymy miłych i dobrych dni. Wyjeżdżając na urlop na liście wpłat było 39 osób, teraz doszły 3 wpłaty, Mamy tylko możliwość 40. uczestników wyjazdu czyli już dwie osoby znalazły się na tzw. liście rezerwowej. Jak pisaliśmy wcześniej kolejność wpłat zaliczki decyduje o umieszczeniu na liście. Zawsze... Czytaj więcej
Kochani,
wróciliśmy z wakacji nad morzem /Mielno i Sopot/ bardzo udanych. Wszystkim rozpoczynającym urlopowanie życzymy miłych i dobrych dni.
Wyjeżdżając na urlop na liście wpłat było 39 osób, teraz doszły 3 wpłaty, Mamy tylko możliwość 40. uczestników wyjazdu czyli już dwie osoby znalazły się na tzw. liście rezerwowej.
Jak pisaliśmy wcześniej kolejność wpłat zaliczki decyduje o umieszczeniu na liście.
Zawsze się tak zdarzyć może, że komuś coś wypadnie lub nie zapłaci pełnej sumy w wyznaczonym terminie, dlatego fakt, że powstaje lista rezerwowa przy takich wyjazdach jest naturalne i nawet konieczne.
Jest jeszcze sporo czasu do wyjazdu, ale całą sumę koniecznie trzeba będzie wpłacić do 05 sierpnia na konto Stowarzyszenia.
Do wszystkich zgłoszonych, również rezerwowych napiszę oddzielne, indywidualne maile.
Serdecznie pozdrawiam i życzę udanych wakacji
Ela Medyńska z Andrzejem
Andrzej Medyński Andrzej Medyński z Warszawa napisał/a 29 maja 2019 o 11:45:
Kochani, Wszyscy możemy być dumni z naszej Janeczki. Gratulujemy i życzymy sukcesów i maksymalnego wykorzystania nowych horyzontów działania. Na pewno z punktu widzenia Europy inaczej postrzega się sprawy, ale i większe są możliwości realizacji planów i pomysłów, by Świat uczynić lepszym. To dobrze, że Janka pokazała iż standardy obecnej polityki można zmienić. Żyjemy w jednym kraju i musimy umieć rozmawiać... Czytaj więcej
Kochani,
Wszyscy możemy być dumni z naszej Janeczki. Gratulujemy i życzymy sukcesów i maksymalnego wykorzystania nowych horyzontów działania. Na pewno z punktu widzenia Europy inaczej postrzega się sprawy, ale i większe są możliwości realizacji planów i pomysłów, by Świat uczynić lepszym. To dobrze, że Janka pokazała iż standardy obecnej polityki można zmienić. Żyjemy w jednym kraju i musimy umieć rozmawiać ze sobą mimo różnic poglądów, a władza nie upoważnia do prowadzenia wprost trudnej do nazwania propagandy i dezinformacji. W wielu krajach są spolaryzowane krańce politycznego postrzegania i różne koncepcje na przewodzenia kraju, ale nie może to polegać na niszczeniu i cofaniu osiągnięć poprzedniej formacji. No, dosyć tego tematu.
Pragnę podziękować Naszym za poparcie Janki i obecność na spotkaniach przedwyborczych. Jance życzymy szybkiego pozbycia się kłopotliwego wroga (bo nie gościa) i do przodu. Trzymamy kciuki!!!
Adela Adela z Poznań napisał/a 28 maja 2019 o 11:38:
Janeczko szczerze gratuluję sukcesu. Jestem dumna, że tak Wspaniała Osoba znalazła się w kręgu moich znajomych. Życzę zdrowia i mocy w pokonywaniu wszelkich trudności. Adela
Janeczko szczerze gratuluję sukcesu. Jestem dumna, że tak Wspaniała Osoba znalazła się w kręgu moich znajomych. Życzę zdrowia i mocy w pokonywaniu wszelkich trudności. Adela
Andrzej Andrzej z Warszawa napisał/a 16 maja 2019 o 12:05:
Dziś otrzymałem miły e-mail, którym chcę się z Wami podzielić. Szanowny Panie Prezesie, Z pewnym opóźnieniem ale i radością dowiedziałem się o uroczystości 70 Lecia ośrodka. Mówiąc szczerze dowiedziałem się o tym wydarzeniu od samej Pani Janiny Ochojskiej niestety na kilka dni przed datą jubileuszu. Piszę do Pana bo chciałbym pogratulować szczególnie Wam, członkom stowarzyszenia OPTY, którzy przez tyle lat... Czytaj więcej
Dziś otrzymałem miły e-mail, którym chcę się z Wami podzielić.
Szanowny Panie Prezesie,
Z pewnym opóźnieniem ale i radością dowiedziałem się o uroczystości 70 Lecia ośrodka. Mówiąc szczerze dowiedziałem się o tym wydarzeniu od samej Pani Janiny Ochojskiej niestety na kilka dni przed datą jubileuszu.
Piszę do Pana bo chciałbym pogratulować szczególnie Wam, członkom stowarzyszenia OPTY, którzy przez tyle lat „ wiernie” trwacie przy ośrodku, wspieraliście go w całej jego historii i wspieracie nadal. Przez 17 lat mojego szefowania placówki czułem to wsparcie choć był to trudny czas rozwoju i konieczności dokonywania czasami niełatwych decyzji. Udało się jednak dzięki wsparciu władz ale też UE i fundacji Polsat przeobrazić Caritas w nowoczesną jednostkę szpitalną. Ale nie byłoby tego gdyby nie historyczne zasługi dr. Wierusza i całego jego otoczenia zaangażowanych ludzi. Nie byłoby sukcesu gdyby nie zaangażowanie byłych pacjentów i całego grona społeczników.
Przy tej okazji pragnę bardzo za to wsparcie podziękować.
Szkoda, że nie otrzymałem zaproszenia na uroczystość, bo z miłą chęcią podzieliłbym się wspomnieniami 17 lat pracy w Świebodzinie.
Życzę Państwu dalszego zaangażowania i pracy dla dobra Loro, Świebodzina i regionu.
Pozostaje z wyrazami szacunku
Prof. dr hab. Jacek Kaczmarczyk
Andrzej Medyński Andrzej Medyński z Warszawa napisał/a 15 maja 2019 o 14:03:
Kochani, bardzo serdecznie dziękuję Wam za tak wspaniały Album o Wilnie, owacje, miłą kartkę z Waszymi podpisami (kiedy to zrobiliście, że ja nic nie widziałem), przepraszam, ale byłem tak nakręcony, że dopiero w domu obejrzałem prezenty i aż mi zaparło dech. Jeszcze raz ogromne dzięki, chyba mnie jeszcze lubicie, mimo, że czasami już Wasz stary prezes nie potrafi sprostać wszystkim... Czytaj więcej
Kochani, bardzo serdecznie dziękuję Wam za tak wspaniały Album o Wilnie, owacje, miłą kartkę z Waszymi podpisami (kiedy to zrobiliście, że ja nic nie widziałem), przepraszam, ale byłem tak nakręcony, że dopiero w domu obejrzałem prezenty i aż mi zaparło dech. Jeszcze raz ogromne dzięki, chyba mnie jeszcze lubicie, mimo, że czasami już Wasz stary prezes nie potrafi sprostać wszystkim sytuacjom. Jak dogonimy dzień teraźniejszy, to i u nas będzie pełna relacje z uroczystości. Póki co zapraszam na fb. Pozdrawiam. Amed
krzysztof szymonek krzysztof szymonek z zabrze napisał/a 15 maja 2019 o 08:13:
Pani Komandor 45 Zlotu Grupy OPTY, Elu - piękny program na wrześniowe spotkanie. Gratuluję i życzę pomyślnej jego realizacji.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Pani Komandor 45 Zlotu Grupy OPTY, Elu - piękny program na wrześniowe spotkanie. Gratuluję i życzę pomyślnej jego realizacji.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Jacek Jacek z Kłodawa napisał/a 13 maja 2019 o 09:19:
Piękna uroczystość. Swiecka. A jednak można. Wielkie brawo dla Pani Kozak. Wręczone Jej wiązanki składała na grobach.
Piękna uroczystość. Swiecka. A jednak można. Wielkie brawo dla Pani Kozak.
Wręczone Jej wiązanki składała na grobach.
ula ula z sława napisał/a 11 maja 2019 o 18:39:
Ja już w domu chociaż serce jeszcze w Świebodzinie. Wspaniałe, rodzinne chwile z Wami zostaną już ze mną na zawsze. Miłego dalszego pobytu w naszym miejscu na ziemi. Pozdrawiam wszystkich i do kolejnego zobaczenia. Urszula.
Ja już w domu chociaż serce jeszcze w Świebodzinie. Wspaniałe, rodzinne chwile z Wami zostaną już ze mną na zawsze. Miłego dalszego pobytu w naszym miejscu na ziemi. Pozdrawiam wszystkich i do kolejnego zobaczenia.
Urszula.
Marcin Marcin z Krasnystaw napisał/a 9 maja 2019 o 13:12:
Przykro mi bardzo ale nie będę mógł uczestniczyć w jutrzejszych uroczystościach 70 lecie LORO. Życzę Wam wspaniałych niezapomnianych chwil z Przyjaciółmi Koleżankami i Kolegami. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
Przykro mi bardzo ale nie będę mógł uczestniczyć w jutrzejszych uroczystościach 70 lecie LORO. Życzę Wam wspaniałych niezapomnianych chwil z Przyjaciółmi Koleżankami i Kolegami.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
Zbigniew Zbigniew z Szczecin napisał/a 7 maja 2019 o 00:19:
Wspieramy Jankę 😍. W Jej imieniu zapraszamy Państwa na spotkania: Drodzy mieszkańcy Wrocławia, Oleśnicy, Zgorzelca i Ząbkowic Śląskich! Już jutro 08 maja rozpoczynam serię pokazów filmu „Janka" i spotkań ze mną. Będzie mi bardzo miło poznać Was osobiście. Wpadajcie licznie i zapraszajcie swoich znajomych. Wstęp wolny. Więcej informacji o wydarzeniach na stronie FB: https://www.facebook.com/JankaOchojska/photos/a.581142909032462/605516046595148/?type=3&theater
Wspieramy Jankę 😍.
W Jej imieniu zapraszamy Państwa na spotkania:


Drodzy mieszkańcy Wrocławia, Oleśnicy, Zgorzelca i Ząbkowic Śląskich!

Już jutro 08 maja rozpoczynam serię pokazów filmu „Janka" i spotkań ze mną.
Będzie mi bardzo miło poznać Was osobiście. Wpadajcie licznie i zapraszajcie swoich znajomych. Wstęp wolny.
Więcej informacji o wydarzeniach na stronie FB:


https://www.facebook.com/JankaOchojska/photos/a.581142909032462/605516046595148/?type=3&theater
Andrzej Medyński Andrzej Medyński z Warszawa napisał/a 20 kwietnia 2019 o 18:53:
Kochani, Wszystkim Sympatykom i Członkom Opty życzę w imieniu własnym i Rady "Grupy Opty" zdrowych i spokojnych Świąt, przede wszystkim miłego odpoczynku w gronie najbliższych. Ciesze się już na majowe spotkanie. Pozdrawiam Amed
Kochani, Wszystkim Sympatykom i Członkom Opty życzę w imieniu własnym i Rady "Grupy Opty" zdrowych i spokojnych Świąt, przede wszystkim miłego odpoczynku w gronie najbliższych. Ciesze się już na majowe spotkanie. Pozdrawiam Amed