Słowo Prezesa 110

 

 

Drodzy
pt. Członkowie i Sympatycy

„Grupy Opty” – Stowarzyszenia
im. Lecha Wierusza w Świebodzinie.

 

Niezwykle trudny i jakże inny rok 2020 dobiega końca. Czas na pewne podsumowanie naszej działalności.
Czy zrobiliśmy wszystko co planowaliśmy, czy poradziliśmy sobie w przezwyciężaniu niespodziewanych kłopotów?

Zapewne każdy z nas będzie czynił taki rachunek przed sobą. Uważam, że pewne działania udało się nam prowadzić, przetrwaliśmy trudny okres i śmiało powinniśmy patrzeć do przodu.

Większość naszej środowiskowej działalności skupiała się w przestrzeni wirtualnej. Rok otworzył konkurs z okazji 50-lecia powołania SKKT – z którego się wywodzimy. Możemy się cieszyć, że zaistnieliśmy na Dalekim Wschodzie – myślę o naszych materiałach archiwalnych wykorzystanych przez TV w Korei Południowej (patrz www.opty.info). W trakcie roku na naszej stronie www ukazały się kolejne opracowania sylwetek – tu przypomnę p. Władysławę Kozyrową, p. Zuzannę Wierusz, czy p. Stanisława Janika. Nie udało się natomiast zrealizować planów opracowania sylwetek p. Ireny Podhorodeckiej, czy p. Edwarda Rzepeckiego.

Bardzo ciekawie wyglądał eksperyment internetowego Zlotu Makuwygów na FB. W wirtualnych działaniach brało udział ok. 160 uczestników, zgromadzono sporo filmików i ponad 1200 zdjęć archiwalnych.

Nasz 46 Zlot „Grupy Opty” w przestrzeni wirtualnej  odbywał się na tle realnego Milicza, pomysłowością wykazali się Komandorowie Ula i Wojtek Bernadkowie. Z odwiedzenia Milicza nie rezygnujemy :).

Na uwagę zasługuje uruchomienie przez Zbyszka spotkań grupowych poprzez komunikator Zoom.  Już odbyły się 4 spotkania i jest nas coraz więcej. Wielką, osobiście dla mnie, niespodzianką była Wasza wizyta poprzez Zoom u mnie w domu, w dniu imienin, osłupiałem jak zobaczyłem niespodziewanie ponad 20 Przyjaciół na ekranie monitora. To miłe, dziękuję.

Finałowym wydarzeniem roku było wirtualne „Spotkanie Mikołajkowe” odbyte 5 grudnia; miłe opracowania tematyczne przygotowane przez kilku Optymistów, ponad 20 Uczestników, ale niezwykle ważnym było finałowe wezwanie ad’hoc do zbiórki funduszy pod hasłem „Podaruj Dzieciom Uśmiech”. W wyniku akcji przekazaliśmy od Optymistów kwotę 2.200 zł na konto Fundacji Świebodziński Parasol Nadziei, z przeznaczeniem na zakup artykułów piśmienno-papierniczych niezbędnych do prowadzenia działalności Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Lecha Wierusza w Świebodzinie. Serdecznie dziękujemy Wszystkim donatorom.

Na zakończenie w imieniu Rady „Grupy Opty” składam Wam Kochani Optymiści z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2021 Roku najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim zdrowia. Obyśmy nadal potrzebowali się wzajemnie, wzbogacali i inspirowali we wszelkiej działalności.

prezes Andrzej Medyński

Warszawa, 20.12.2020 r.