Słowo Prezesa nr 95

 

Drodzy  pt.  Członkowie  i  Sympatycy
„Grupy Opty”
–  Stowarzyszenia im. 
Lecha Wierusza
w Świebodzinie.

 

Święta za nami, nowy 2019 rok w pełni.
Dla nas – Optymistów, będzie on szczególnie ważny z wielu powodów:

 

1. We wrześniu w dniach od 11 do 16 będzie trwała nasza fiesta 45 – lecia, czyli 45 Zlot „Grupy Opty” w Wilnie. Komandor (czyli Ela) i pomocnik (czyli ja) działają !!!
O szczegółach w kolejnym słowie, ale już dziś podam w zarysie program imprezy. Polecam rezerwację urlopów. Oj, będzie się działo !!!

 

Zjeżdżamy się 11 września do Warszawy na wieczór, tam mamy nocleg i rano wyjeżdżamy do Wilna. W programie są jeszcze Kowno i Troki. Powrót w niedzielę i nocleg w tym samym hotelu pod Warszawą. – Tam też na kilka dni zostawiamy samochody. Rano w poniedziałek spokojnie wracamy do domów. Wiele zależy jeszcze od Waldka i PFRON, ale hotele i autokar musieliśmy zarezerwować.

 

2. Wcześniej w maju uczestniczymy w obchodach 70 – lecia istnienia naszego Zakładu (tyle było nazw, a mury ciągle te same).

 

3. Lechu & Co nadal nie ustępują i Zlot Makuwygów z pewnością się odbędzie.
Co jeszcze w planie tego roku, zależy od funduszy wywalczonych przez Waldka.

 

Z dumą wchodzimy w 50 rok przygody jaką rozpoczęliśmy 17 stycznia 1970 roku
z niezapomnianym Profesorem Janem Sobocińskim. Za rok 17 stycznia będziemy świętować półwiecze wspaniałej idei wcielonej w nas przez śp. Profesora.

 

Kochani, proszę pamiętajcie o składkach (zobowiązaliśmy się statutowo, a płatność słabowita), to nie tylko na bieżące potrzeby, ale powinniśmy mieć pewien bufor na płatności zaliczek przed zlotami. Zbiórki zazwyczaj od czerwca, a płatności zaliczkowe przy podejmowaniu wstępnych działań.

 

Z braterskimi pozdrowieniami
prezes Andrzej Medyński

 

P.S. Nie zapominajcie o składce rocznej: Bank Spółdzielczy Siedlec
NR RACH. BANKOWEGO: 70 9660 0007 0020 4987 2000 0010.