Słowo Prezesa nr 102

 

Drodzy  pt.  Członkowie  i  Sympatycy
„Grupy Opty”
–  Stowarzyszenia im. Lecha Wierusza
w Świebodzinie.

 

Pragnę osobiście podziękować Grupie Świebodzińskich Opty-mistów pod wodzą Danusi Sobocińskiej  i Marysi Dziubińskiej za tak wspaniale zorganizowaną imprezę wręczenia naszym p.t. Honorowym Członkom okolicznościowych dyplomów.
Szanownym Opiekunom z lat LORO – Honorowym Członkom naszego Stowarzyszenia życzymy przede wszystkim zdrowia, a wdzięczność za Waszą pracę nosimy w sercach i stale o Was pamiętamy.

 

Ale jak podczas zlotu w Bieszczadach nauczał nas profesor Jan: – „Nulla dies sine linea” (ani jeden dzień bez kreski, czy ani jeden dzień bez owocnej pracy – słowa Pliniusza Starszego o greckim malarzu Apellesie) zabierzmy się do pracy. To co my robimy ma wymiar ponadczasowy, a nasz wspólny dorobek dla niejednego socjologa może stanowić materiał na pracę doktorską. Mamy jednak jeszcze wiele do wykonania. W moim harmonogramie umieściłem: wykonanie opisu zlotu Wilno 2019 w kronice, ukończenie – bo już prawie, prawie – uzupełnienia zapisu w dziale historii Opty, trzeba też do zakładki Ludzie dodać opracowanie sylwetek naszych Honorowych i uzupełnić kolekcje zdjęć już upamiętnionych postaci, etc.

 

Moim zdaniem nasza strona www.opty.info nadal niech będzie takim kompendium wiedzy o Ośrodku i naszych Opiekunach sprzed lat oraz oficjalnym zapisem działalności stowarzyszeniowej. Takie krótkie, szybkie „newsy” lepiej się sprzedają na fb. Nie powinno to jednak przeszkadzać w pisaniu o Waszych przemyśleniach, dokonaniach, czy sprawach Was nurtujących na forum www.opty.info. Myślę, że wpisy na Forum lepiej trafiają do naszej społeczności niż ginące w potoku informacji wpisy na fb. Zapraszam do opracowywania sylwetek naszych pt. Opiekunów, ale i o wielu Opty-mistach można tak wiele opowiedzieć.

Zapraszam do współredagowania naszej strony.

Z serdecznymi pozdrowieniami prezes Andrzej Medyński
Warszawa, 09.10.2019 r.