Słowo Prezesa nr 117

Drodzy pt. Członkowie i Sympatycy
„Grupy Opty” –Stowarzyszenia
im. Lecha Wierusza w Świebodzinie.


Skoro zdeklarowaliśmy się po stronie OPTY-mistycznej
, to działamy po tej linii. Słowo Prezesa 117 piszę, gdy w Ukrainie rozgrywają się sceny, których nikt nie umiałby przewidzieć nawet na początku tego roku. Wierzę, że Ukraina zwycięży rosyjską nawałnicę, buduje mnie również reakcja polskiego społeczeństwa zjednoczonego w akcie solidarności z narodem ukraińskim.

 

Decyzję o zorganizowaniu kolejnego 46 Zlotu „Grupy Opty”, podjęliśmy na ostatnim zebraniu Rady Grupy i Komisji Rewizyjnej 22.02.2022 r., a wierząc w pozytywny rozwój wydarzeń spieszę z ogłoszeniem naszej decyzji. Postanowiliśmy, że zlot wirtualny uważamy za taki przedbieg i numerację zlotów opieramy o realne spotkania.
Ad. rem.: 46 Zlot „Grupy Opty” odbędzie się w Miliczu w terminie 16 – 18 września br., komandoria w rękach i umysłach Uli i Wojtka Bernadków. Bazą będzie, znany już nam z filmiku, Ośrodek Turystyczny „Borowik”. Ogłaszamy niniejszym zapisy do udziału w imprezie.
Zapisem jest wpłata zaliczki na podane poniżej konto w wysokości 300 złotych.
Możecie przy okazji uregulować powinności składkowe – to tylko 20 złotych, – oczywiście można wpłacić więcej. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność wniesienia zaliczki.
Termin ostateczny upływa 30 czerwca. Gospodarze zlotu już opracowują jak najciekawszy program. Musimy zmieścić ponadto Walne Zebranie, gdyż kadencja władz została przedłużona jedynie z uwagi na epidemie covidu. Mam nadzieję, że jesteśmy wszyscy zaszczepieni, a podczas zlotu zachowamy zalecane środki ostrożności.
Specjalnie staraliśmy się podać jeszcze w marcu termin zlotu, gdyż zazwyczaj w tym czasie każdy z nas planuje urlopy i letni wypoczynek.
A więc do miłego spotkania. Nie odkładajcie zapisów na później, niech się dzieje „istny kipisz zapisowy”.
Nasze konto – Bank Spółdzielczy Siedlec nr.: 70 9660 0007 0020 4987 2000 0010

 

14.03.2022 r. prezes Andrzej Medyński