Słowo Prezesa nr 119

Drodzy pt. Członkowie i Sympatycy
„Grupy Opty” –Stowarzyszenia
im. Lecha Wierusza w Świebodzinie.


Jeszcze się nie dzielimy na Tych przed i Tych po
, bo letni sezon urlopowy właśnie się rozkręca. To ja z małżonką Elą jesteśmy już po. Po raz 8 byliśmy w tym samym pensjonacie Willa „Gryf” w Mielnie. To nie tylko wypoczynek – bo każdy zapewne przyzna, że kojąco na duszę robi szum fal, ale i podróż sentymentalna, bo odwiedzamy groby Eli rodziców i dalszej rodziny w Koszalinie i Białogardzie. Mieliśmy też szereg spotkań, m.in. z Ewą Adamczak (dawną Wysocką), czy z Jolą Szatkowską (dawną Olszewką) oraz jak co roku z Mirka i Piotrem Lipińskimi.

Piszcie o Waszych spotkaniach z „Naszymi” – FORUM czeka na wpisy, nie ma ograniczeń ilościowych.
Nie unikajcie różnych imprez, te na świeżym powietrzu nie zagrażają załapaniem covid’a. Uważajcie, bo nowe dane zachorowań są niepokojące. Nie chcielibyśmy powtórki z dwóch lat zamrożenia kontaktów.
Na fb jest relacja z naszego udziału w koncercie promującym niezwykłą płytę pt.: „Wirowanie” ze śpiewaną poezją Ewy Karbowskiej (Ewa studiowała razem z Tomkiem Gillem na UW, na Wydziale Germanistyki). Wspaniale „zrobiona” – bo o tych wydarzeniach mówi się realizacja projektu, świetni wykonawcy, cudowne aranżacje (każda piosenka z innym przewodnim instrumentem, więc płyta nie jest nudna i jednostajna).

A kto był na OPENERZE? Piszcie, dzielcie się Waszymi pomysłami na spędzanie urlopów.A gdy przyjdzie jesień – jak poprzednio, podsumowaniem sezonu będzie nasze zlotowe spotkanie
16 – 18 września w Miliczu.

Komandor Wojtek prosi, by osoby, które chcą dotrzeć PKP, czy komunikacją zbiorową autobusową, bezpośrednio się skontaktowały (najpierw piszcie do mnie, ja przekażę dalej) – bo zaofiarował się do zorganizowania podwiezienia z dworców do naszego „Borowika”. Zapowiada się, że będziemy mieć „jak u mamy” (Nie ma, jak u mamy – z piosenki pana Wojtka Młynarskiego). Będzie nas czterdziestka (są tylko jeszcze dwa miejsca).

Nie znam wysokości dopłaty, ale chyba ze dwie stówki. Myślę, że i program już jest zapięty. To ma być niespodzianka, nawet prezes nie zna.

 

Na zakończenie, dla ułatwienia jak zawsze podaję numer naszego konta w
Banku Spółdzielczym Siedlec nr.: 70 9660 0007 0020 4987 2000 0010.

 

Z serdecznymi, w pełni letnimi pozdrowieniami – Wasz prezes Andrzej Medyński.

Ps. Przepraszam, obiecałem, a jeszcze nie ma nic o prof. Marii Grzegorzewskiej.

06.07.2022 r.