Słowo Prezesa nr 122

   Drodzy pt. Członkowie i Sympatycy
   „Grupy Opty” –Stowarzyszenia
   im. Lecha Wierusza w Świebodzinie.


Czas odkurzyć naszą stronę,
ale czy ktoś jeszcze wchodzi i czyta.
W ogóle, czy literki kuszą wzrok, by wyłonić z nich treść. Mamy za dużo różnych informacji, nie nadążamy nad oglądaniem obrazków. Zastanawiam się kto to tworzy, czy tylko automaty?

Zgodnie z tradycją miesiąc rozpoczęliśmy od nawiedzania cmentarzy, zapalania zniczy, … – od nas, naszej społeczności w ciągu ostatniego roku odeszli: Marcin Iwanicki, Maria Murkowska, Władysława Kujawska, Staszek Reszka, Krysia Chudzik, Jacek Gąsior i Rafał Bober. Żyją nadal w naszej pamięci. W tym roku Marysia i Piotrek Dziubińscy w imieniu naszej społeczności zapalili znicze na ponad 30 grobach naszych ś.p. Opiekunów na świebodzińskim cmentarzu.

Przepraszam, że jeszcze nie „zawiesiłem” kronikarskiego zapisu o 47 zlocie, – co zrobię niebawem, ale Urszulo, Wojtku, wielkie podziękowania od całej naszej społeczności. Ja osobiście byłem niezwykle zaskoczony, bo myślałem, że skoro wirtualny zlot się odbył i wszystko widzieliśmy, to może już być mniej ciekawie. Było wprost przeciwnie. Potwierdzam, że Dolina Baryczy to wspaniałe tereny przyrodnicze, a do tego jeszcze nie zadeptane. Hotel „Borowik” na długo pozostanie w naszej pamięci, czuło się niezwykłą gościnność. Mimo, że śpiew nie przeszkadzał, to po dwuletniej przerwie jeszcze się nie nagadaliśmy. Brak mi Was.

Z ciekawością oglądałem dziś fotki ze spotkania Dziewcząt, tylko piszcie więcej pod zdjęciami.

W naszym imieniu złożyłem życzenia Pani Zuzannie Wierusz na Jej 88 rocznicę urodzin. Polecam sylwetkę Pani Zuzanny – z belki LUDZI.

Nawet się nie obejrzymy, a już minie rok i co Wy na to Reniu i Krzysztofie? Póki co mamy nasze Forum – niestety, choć nikt nie zabrania i nie cenzoruje ostatni wpis jest z 17 października. Ja już krępuje się ciągłego wpisywania, ktoś pomyśli, że wykreślam innych…

Na zakończenie, dla ułatwienia jak zawsze podaję numer naszego konta w Banku Spółdzielczym Siedlec
nr.: 70 9660 0007 0020 4987 2000 0010.

Z serdecznymi, jesiennymi pozdrowieniami – Wasz prezes Andrzej Medyński.
13.11.2022 r.