Informacja o atrakcjach Podlasia

XXXVII Zlot Grupy OPTY:
Drohiczyn 08-11.09.2011

Informacja o atrakcjach Podlasia.

Drodzy Optymiści,

Mając na uwadze fakt, że Drohiczyn oddalony jest „trochę” od Świebodzina – matecznika Grupy Opty, przedstawiam kilka informacji jak tam dotrzeć. Wiem, że prawdziwym turystom nie trzeba wiele tłumaczyć, nie mniej jednak …

Drohiczyn położony jest w kierunku wschodnim od Warszawy, oddalony jest od niej jeszcze dalej na wschód, ok. 130 km. Nie wszyscy muszą jechać przez Warszawę, ponieważ Ci z północy, powinni kierować się na Olsztyn i Łomżę, a Ci z południa, na Radom i Dęblin, a później drogą Lublin – Białystok. Tych natomiast, którzy będą jechać samochodami przez Warszawę zachęcam do jazdy trasą przez Mińsk Mazowiecki, Kałuszyn, Węgrów, Sokołów Podlaski. Zawsze proszę kierować się na Siemiatycze.
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,26,22.15472,52.30464?l=a091519e4746f1e2

(W tym miejscu jedynie mogę zaproponować aby zatrzymać się na chwilę w Węgrowie, tam na rynku jest kościół, gdzie znajduje się słynne lustro Twardowskiego, który to za jego pomocą miał wywołać ducha zmarłej żony naszego Króla Zygmunta Augusta, Barbary Radziwiłłówny. http://pl.wikipedia.org/wiki/Lustro_Twardowskiego)

Osoby, które wybiorą publiczną komunikację informuję, że do Drohiczyna można dojechać autobusem z dworca autobusowego Warszawa Stadion, (jazda trwa ok. 3 godzin), kierunek na Siemiatycze. Dworzec ten znajduje się na Pradze i można tam dotrzeć np. pociągiem podmiejskim (jeden przystanek) z dworca kolejowego Warszawa-Wschodnia.
http://autobusowyrozkladjazdy.pl/89918

Wobec pojawiających się pytań informuję, że jeśli ktoś będzie miał ochotę to może przyjechać wcześniej np. w środę, dla zainteresowanych podaję numer telefonu hotelu: (85) 655 71 61, kom. 503 054 250. Proszę jednak o informację od osób, które będą chciały skorzystać z tej możliwości.

Dla chętnych wiedzy o Podlasiu podaję linki, do poczytania …

http://www.drohiczyn.pl/index.php?id=11&lan=pl

http://korczew-palac.pl/s49-historia.palacu.w.korczewie.htm

http://www.mielnik.com.pl/historia/

http://www.grabarka.pl/index.php?page=HISTORIA_MONASTERU

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/3816,koterka-cerkiew-w-lesnym-uroczysku.html

I na koniec jeszcze jedna rzecz. Po uzgodnieniu z Prezesem zostało ustalone, że należy powrócić do tradycji SKKT i na każdym Zlocie, tak jak kiedyś na wycieczkach, organizować konkursy. Taki konkurs będzie w Drohiczynie. Przewidziane są oczywiście nagrody. Na dzień dzisiejszy mogę jedynie podać skład Komisji Konkursowej: Przewodniczący – Prezes Andrzej Medyński, a moja żona (nauczycielka historii) i ja, Członkowie.

Pozdrawiam wszystkich. Jacek Gąsior.