Progam 44 Zlotu w Zamościu

Program Zlotu:

Piątek 14.09.br.
Doba hotelowa już od godz. 14.00, a więc powitania, rozlokowanie, etc.,
Oficjalne otwarcie 44. Zlotu „Grupy Opty” o godz. 18.00 wspólną kolacją i później zapewne długie nocne rozmowy
Polek i Polaków.

Sobota 15.09.br
. Godz. 8.00 – 9.20 śniadanie.
Godz. 9.30 Autokarowy wyjazd do Zamościa, a tam z przewodnikiem przeniesiemy się do czasów renesansu, w (b. ambitnym) planie zwiedzania m.in.: Rynek Solny i Wodny, Akademia Zamojska, Park na terenach pofortecznych, Synagoga renesansowa wraz z mykwą, Nadszaniec, mury miasta i bramy, pomnik Jana Zamojskiego – wraz z Pałacem fundatora, Muzeum Zamojskie, Katedra Zamojska, Rotunda – Miejsce Martyrologii Zamojszczyzny.

Godz. 14.00 – 15.00 obiad, jak napisał Komandor – „Smaczny obiad w klimatycznym miejscu na Roztoczu – w drewnianej karczmie w zakolu rzeki Wieprz (obok mini ZOO, wystawa pojazdów i maszyn używanych niegdyś na wsi). Pieczony udziec wieprzowy z dodatkami dla wszystkich: ziemniaki zapiekane, pierogi z mięsem, kaszą, kopytka, kluski śląskie, surówki.

Godz. 16.00 W Krasnobrodzie zwiedzamy Sanktuarium ufundowane przez Królową Marysieńkę, Kaplicę Objawień Matki Bożej na wodzie, Pałac Leszczyńskich, podziwiać też będziemy panoramę Roztocza.

Godz. 18.00 Kolacja – już w Hotelu, czyli zbiorowe grillowanie. Wieczorne atrakcje zapewnimy sobie sami, bylebyśmy wstali radośni na niedzielne śniadanie.

Niedziela 16.09.br
. Godz. 8.00 – 9.30 Śniadanie.
Godz. 10.00 – 11.00 Intencyjna Msza Św. (Komandor stara się o Mszę w urokliwym kościółku „Na Wodzie” w Zwierzyńcu).

Do obiadu o godz. 14.00 wraz z przewodnikiem zwiedzamy Zwierzyniec: Kościół na Wodzie, były niemiecki obóz przesiedleńczy dla Dzieci Zamojszczyzny, Zabudowania Ordynacji Zamojskiej, Browar Ordynacki z przełomu XVIII/XIX wieku, Rezerwat konika polskiego, Karczmę – Młyn. Dla wytrwałych – jeszcze spacer trasami turystycznymi Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Planowane zakończenie 44. Zlotu „Grupy Opty” o godz. 15.00