Słowo Prezesa nr 115

Drodzy pt. Członkowie i Sympatycy
„Grupy Opty” –Stowarzyszenia
im. Lecha Wierusza w Świebodzinie.

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2022 Roku w imieniu Rady „Grupy Opty” składam Wam moc najserdeczniejszych życzeń, a przed wszystkim zdrowia i miłego świątecznego wypoczynku w gronie rodzinnym.

W Nowym Roku 2022 życzę Wam i sobie jak najobfitszego twórczego zapełniania naszej czasoprzestrzeni, byśmy za kolejne 365 dni mogli być z siebie i ze swoich dokonań dumni i pewni, że dany nam czas nie został zmarnowany.

 

Ponawiam apel o przemyślenia – co chcemy dalej robić jako stowarzyszenie. Jak już poprzednio pisałem musimy zgodnie ze statutem odbyć kolejne Walne Zgromadzenie, gdyż kadencja obecna – z uwagi na covid, trwa już 6. rok.
Obecne możliwości techniczne dają nam wprost nieograniczone pole działania. Ja ze swej strony ukierunkowałem swoją działalność na historyczny zapis dokonań naszych Opiekunów, ale nie tylko nam zapewne o to chodzi, pomóżcie, włączcie się do dyskusji, podejmijcie działania. Czekam na Wasze pomysły. Piszcie na Forum, gdy będą tematy możemy spotykać się poprzez ZOOM do nawet bieżącego przedyskutowania pomysłów.


Ja wiem, że odejście 6 naszych Członków działa przygnębiająco, ale działajmy póki życia trwa. Doceniam Wasze poparcie moich tematycznych opracowań na fb, „lajkujcie”, to mi daje kopa do działania, a wszystko wymaga ślęczenia nad klawiaturą i to po wiele godzin. Staram się by pamiętać o Przyjaciołach z LORO, dlatego były urodziny, rocznice, etc. To warto kontynuować. W opracowaniu jest postać zmarłej ostatnio Marysi Murkowskiej, dla nas z Elą szczególnie bliskiej Przyjaciółki i Mentorki. Dziękuję Wam za obecność na uroczystościach pogrzebowych w Świebodzinie. Napiszcie Wasze wspomnienia o Marysi, jaką rolę odegrała w Waszym życiu, w przełamywaniu kompleksów, etc.. Ludzie żyją, dopóki żyje o nich pamięć.


Polecajcie naszą stronę www.opty.info i jej odpowiednik na fb. Starajcie się pozyskać nowych członków do naszej – niestety, kurczącej się społeczności wychowanków LORO (wraz ze wszystkimi innymi nazwami tych naszych starych zacnych murów).


Gorąco pozdrawiam. A na zakończenie – dla ułatwienia podaję numer konta do wpłaty składek (wg statutu bazowo (można i więcej) to tylko 20 zł na rok. Nr. konta: 70 9660 0007 0020 4987 2000 0010)

 

Warszawa 22.12.2021 r.                Andrzej Medyński