Słowo Prezesa nr 118

Drodzy pt. Członkowie i Sympatycy
„Grupy Opty” –Stowarzyszenia
im. Lecha Wierusza w Świebodzinie.

 

No i wiosna w pełni, a po ostatnich deszczach jeszcze bardziej zazieleniło się dookoła. Pora myśleć – oczywiście OPTY-mistycznie o urlopach i wakacjach. Jak poprzednio, niejako podsumowaniem sezonu będzie nasze zlotowe spotkanie 16 – 18 września w Miliczu, – już na liście jest 18 zgłoszeń. Komandor Wojtek prosi, by osoby, które chcą dotrzeć PKP, czy komunikacją zbiorową autobusową, bezpośrednio się skontaktowały (najpierw piszcie do mnie, ja przekażę dalej) – bo zaofiarował się do zorganizowania podwiezienia z dworców do naszego „Borowika”. Zapowiada się, że będziemy mieć „jak u mamy” (Nie ma, jak u mamy – z piosenki pana Wojtka Młynarskiego).

 

O naszym zlocie ukazał się nawet anons w piśmie „Filantrop”, które serdecznie pozdrawiamy. Czas znów w nim zaistnieć.
A jeśli jestem przy pismach, to w kwartalniku „Kotwica” ukazał się artykuł z pożegnania naszej nieodżałowanej Marysi Murkowskiej, są tam słowa jakie wygłosiłem nad mogiłą i kilka zdjęć. Na fb naszej Grupy Opty zrobię przedruk, choć pismo ma spory nakład 6000 egz.

 

Kto śledzi fb, to na pewno oglądał filmik 6 min. zmontowany z filmowych materiałów archiwalnych wraz z wypowiedzią Doktora Wierusza z audycji radiowej z 1986 roku. Jak to dobrze, że już wtedy zbierałem wszystko co dotyczyło naszej społeczności. Tak się złożyło, że nasi rodzice i dr Wierusz byli z tego samego rocznika (Eli tato Bronisław – najstarszy i mój Wiaczesław najmłodszy z tej trójki), mija więc 105 rocznica urodzin.
Jako kustosz pamięci – tak mnie nazwał kiedyś Lech P. , chciałbym zaanonsować kolejną notę biograficzną nad którą obecnie pracuję, bo 18 kwietnia (w dzień urodzin dra Wierusza) minęła 135 rocznica urodzin patronki naszej szkoły sanatoryjnej Marii Grzegorzewskie, profesor pedagogiki specjalnej, twórcy szkolnictwa specjalnego. Jaki to piękny i symboliczny dla nas zbieg dat.

 

Na zakończenie wrócę do sprawy zlotu. Ilość miejsc ograniczona – wstępnie zarezerwowaliśmy 30 miejsc, decyduje termin wpłaty zaliczki. Nad programem zlotowego spotkania pracuje Komandor z Małżonką, w przyszłym słowie prezesa z pewnością go zaprezentujemy. Do wpłaty zaliczki za udział w zlocie w wysokości 300 zł (termin wpłat do 30 czerwca) oraz składki (min. tylko 20 zł za cały rok) załączam poniżej numer naszego konta.
Nasze konto – Bank Spółdzielczy Siedlec nr.: 70 9660 0007 0020 4987 2000 0010

 

Z serdecznymi wiosennymi pozdrowieniami – Wasz prezes Andrzej Medyński.
25.04.2022 r.