Słowo Prezesa nr 126

   Drodzy pt. Członkowie i Sympatycy
   „Grupy Opty” –Stowarzyszenia
   im. Lecha Wierusza w Świebodzinie.

„Jestem wesoły Romek, …” – zacznę pozytywnie, mimo, że nie staracie się by dodać mi sił. Nawet nie było jednej uwagi, jednego wpisu po moim dyskusyjnym Słowie Prezesa nr 125. (Do poprzednich słów można wejść z belki kliknąć w moje nazwisko i są kolejno wszystkie moje publikacje – to tak jakby kogoś ruszyło sumienie). A ja będę nadal dłubał, bo widzę jak wiele już zgromadziliśmy materiału, nawet nie zdziwiłbym się gdyby ktoś chciał robić prace doktorską o nas. Może po 50 zlocie zasłużymy. Jak na razie zapraszamy młodych Świebodzinian szukających tematów do corocznego konkursu na opisanie spraw i zjawisk lokalnych. Nie ma granic i tematy mogą być wszelakie.

Z dumą powitałem link do naszej www.opty.info na oficjalnej stronie obecnego LCO. Pracujmy więc dalej, tu myślę, że utrzymanie stylu strony – ze skupieniem się na sprawach statutowych i środowiskowych ma sens. Musi być jakieś miejsce bez drażliwych spraw politycznych etc.

Silna Komandoria – Jacek powiedział nawet Wielka, już podjęła działania i prawdopodobnie zlot będzie w terminie 13 – 15 września, planujcie więc wyjazdy tak by nie kolidowały ze zlotem. Liczę na Was, bo duszyczek ubywa (sporo nas odleciało w przestworza ostatnimi czasy, a nowych mało przybywa).
Póki co, kto nie zdążył niech przeczyta poszerzoną notą biograficzną – wraz z oglądem kadrów filmiku, który leci na fb o dr Genowefie Abłażej. Polecam na fb archiwalne filmiki z czasów S.R.O. związane z zimą.

Na zakończenie muszę się Wam pochwalić dwoma nowymi kontaktami; w Gorzowie mieszka, więc 100% musi być na zlocie, – Siostra Jadzia Dzik (obecnie Januszewska), to miłe odnaleźć się po 50 latach, a drugi cenny kontakt to Pani Kamila Szulc – wdowa po Pawle, starszym synu dra Krzysztofa Szulca. Mam nadzieję, że pomoże nam we zbogaceniu naszych archiwaliów i powstanie kolejny filmik jak o dr Abłażej.

Rozpoczął się rok 2024, więc nic nie przeszkadza w uregulowaniu składek, choćby min. 20 zł.

Dla skruszonych serc podaję jak zwykle:
Numer konta w  Banku Spółdzielczym Siedlec  –   70 9660 0007 0020 4987 2000 0010

Z braterskimi pozdrowieniami prezes Andrzej Medyński

Warszawa, 24.02.2024 r.