Słowo Prezesa nr 104

 

Drodzy  pt.  Członkowie  i  Sympatycy
„Grupy Opty”
–  Stowarzyszenia im. Lecha Wierusza
w Świebodzinie.

 

 

Czy to dużo 50 ? – np. złotych – może nie, bo co można kupić dziś za taką kwotę,
– no ale lat, to inna bajka.

A tyle lat minęło od powołania w LORO – 17 stycznia 1970 roku SKKT (Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego) z wybranym konkursowo patronem Leonidem Teligą. Już kumacie skąd mamy nazwę „Grup Opty”, na dodatek przejęliśmy idee koła. Wszystko jest na stronie od prawie 20 lat. Nawet Zbyszek przypomniał wpis z kroniki SKKT o powołaniu Koła, ja pisałem naprowadzenia nawet kilkakrotnie na stronie www.opty.info i na fb, tak po prawdzie, natłoku odpowiedzi nie było,… nie, nie będę smucił.

 

A teraz radośnie:
Komisyjnie (Zbyszek, ja – czyli prezes i Ela – sekretarz, bo daliśmy szansę udziału w konkursie pozostałym członkom Rady) przyznaliśmy nagrody:

 

I – Agnieszce Kubiak – zestaw: CD „Taki Typ” i Album „Horyzont zdarzeń”,
II – Romie Łozie – CD „Taki typ”
III – Jadzi Wosch – CD „Horyzont zdarzeń”.

 

Gratulujemy. Mamy nadzieję, że laureaci napiszą na stronie jak odebrali tę porcję poezji śpiewanej. O nagraniach nie piszę, bo reklamowałem płyty w trakcie konkursu. Kto jest zainteresowany mogę pomóc w zakupie.

 

Oto prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe.
1. SKKT im. Leonida Teligi zostało powołane 17.01.1970 r.
2. Pierwszym prezesem Koła był kol. Zbigniew Łyczakowski.
3. W 45 Zlocie „Grupy Opty” – WILNO 2019 udział brało dwóch założycieli SKKT: kol. Bogumiła Głowacka – wtedy Brusiłowicz oraz kol. Zbigniew Łyczakowski.
4. Pośród innych kandydatów na patrona SKKT rozpatrywani byli: Paweł Strzelecki, Arkady Fiedler, Maurycy Beniowski i Ignacy Domeyko.

 

Proszę piszcie, co najchętniej powitalibyście na naszej stronie www.opty.info. Stale ją wzbogacamy, zawsze mile witamy wszelką aktywność pt. Członków i Sympatyków. To już potężna encyklopedia historii naszego Ośrodka (pod wszystkimi zmieniającymi się nazwami).

 

Nie zapominajcie o prozie życia, czyli o składkach (min. 20 zł za cały rok), przypominam konto:
Bank Spółdzielczy Siedlec, nr.: 70 9660 0007 0020 4987 2000 0010.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami prezes Andrzej Medyński

 

Warszawa, 02.02.2020 r.