Słowo Prezesa nr. LXXXVII

Drodzy  pt.  Członkowie  i  Sympatycy  „Grupy Opty” – Stowarzyszenia im. Lecha Wierusza w Świebodzinie.

 

W nowym  roku z nowym siłami od początku zabieramy się do pracy.

 

Jak tylko uruchomimy konto bankowe – a trwają prace „we wtem temacie” , to umieścimy na stronie i roześlemy  e-mailami  druki deklaracji członkowskich. Nasza działalność opiera się na pracy wolontariuszy, a  niezbędne koszty  pokrywamy ze składek, więc regularne ich opłacanie (tylko 20 złotych rocznie) jest niezwykle istotną sprawą.

 

Obowiązki i prawa członków ujęte są w naszym statucie. Jesteśmy otwarci i chętnie gościmy na naszych spotkaniach zlotowych również sympatyków, ale w przypadku ograniczonej ilości miejsc pierwszeństwo mają członkowie stowarzyszenia.  Jednym z takich przywilejów i obowiązków członka stowarzyszenia jest aktywny udział w pracach stowarzyszenia.

 

Mam zaszczyt ogłosić więc, że Komandorem  44 Zlotu „Grupy Opty” jest kolega Marcin Iwanicki  i jak już zapewne przeczuwacie po zmieniającym się banerze otwierającym naszą stronę, Zlot planujemy w Zamościu. Termin zlotowego spotkania to 14 – 16 września. Noclegi w Zwierzyńcu. Wszystkie szczegóły ogłosimy w czerwcu. Cieszę się, że choć raz na jakiś czas, Ci zamieszkali poza zachodnimi województwami naszego kraju mają bliżej.

 

Mimo uchwały Walnego Zgromadzenia w Poznaniu, musieliśmy dokonać zmiany, gdyż obdarowana tym zaszczytnym obowiązkiem kol. Magda Gessek uległa wypadkowi, życzymy więc szybkiego powrotu do zdrowia.
Do mojego wymarzonego zlotu w Wilnie jeszcze z pewnością powrócimy. Ale sprawiedliwość dziejowa istnieje, bo niegdyś, gdy Marcinowi nie udało się zorganizować spotkania (w PRL – baza noclegowa była skromniejsza i akurat na kilka tygodni do zlotu internat mający być naszym hotelem oddano do remontu) i to Magda wraz z panią Bożeną Dokurno (mamą Madzi) w ekspresowym tempie zorganizowały spotkanie zlotowe w Toruniu.

 

A teraz zainteresowani udziałem Janki Ochojskiej w sztafecie ognia olimpijskiego będziemy uważnie śledzić poczynania naszych olimpijczyków, tych pełnosprawnych i kilka dni później zmagania paraolimpijczyków.

 

prezes  Andrzej  Medyński
14.01.2018 r.