Świebodzin
SŁOWO PREZESA:

Drodzy p.t. Członkowie i Sympatycy "Grupy Opty" Stowarzyszenia im Lecha Wierusza w Świebodzinie.


  prezes@opty.info

 

Komunikat nadzwyczajny:

Informujemy, że od dnia 11.09.2017 przenosimy się na nową stronę Grupy OPTY pod tymczasowy adres:

http://nowa.opty.info

 

Wszystkie nasze dotychczasowe publikacje, galerie zdjęciowe oraz wpisy gości zostały przekopiowane na nową stronę, wobec tego zachowujemy ciągłość redakcyjną :).

Za nami już ponad 13 lat publikacji materiałów Grupy Opty w internecie.
Nasz serwis zawiera ponad 500 podstron tematycznych, a cała dotychczasowa treść to blisko 100 tys. różnych plików.

Ze względu na wymogi ochrony danych osobowych, lista osób wpisanych do „Baza kontaktów” w dziale NASZE FORUM będzie dostępna do przeglądu tylko po wpisaniu wymaganego hasła.
Obowiązujące hasło zostanie podane zainteresowanym osobom w odpowiedzi na email skierowany do redakcji na adres prezes@opty.info.
Dostęp do „Bazy kontaktów” mogą otrzymać tylko te osoby, które zgłosiły swój własny wpis do bazy (aktualnie zarejestrowano 182 osoby).
Udostępniony jest elektroniczny formularz umożliwiający zgłoszenie nowej osoby do Bazy kontaktów.


Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl
facebook OPTY
Nowości w serwisie:


08.12.2015
W Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbył się Wernisaż prac Artystów z Ogólnoświatowego Związku Artystów Malujących Ustami i Stopami. Ponad dwudziestu niepełnosprawnym artystom twórcza praca daje możność realizacji swoich pasji i zainteresowań. Zapraszamy do poznania szczegółowych informacji o autorach, których prace zgromadzono na wystawie, szczególnie polecając naszą Koleżankę z LORO Jadwigę Markur - Jagódkę. Relację przygotował Andrzej Medyński.


26.11.2015
Najnowsza historia OPTY została zapisana ręką Prezesa na kartach 6 Tomu Kronik. To wspaniała dokumentacja, bliskich nam wydarzeń, w tradycyjnej i sprawdzonej formie. Dzięki Andrzejowi te kroniki istnieją naprawdę, a dzięki internetowi my możemy dowolnie zaglądać w zakamarki przeszłości. Zapraszamy do odwiedzin, uwag, sprostowań i komentarzy.


15.10.2015
W tym dniu odbyła się w LORO miła uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci pierwszego Dyrektora dra Mirosława Leśkiewicza. Znakomita reprezentacja Grupy OPTY uczestniczyła w tym spotkaniu na zaproszenie Pani Dyrektor Elżbiety Kozak. Gratulujemy Pani Dyrektor pięknie odnowionej elewacji LORO i dziękujemy ogromnie za tablicę dra Leśkiewicza. Zapraszamy do relacji słowno-zdjęciowej z tej uroczystości, przygotowanej przez naszego Prezesa.


10.10.2015
Kochani ! 41 Zlot OPTY już dawno za nami. Jacht OPTY pozostał w Pucku na rekonwalescencji. Tam też zostały nasze wspólne chwile, które możemy wspominać oglądając zdjęcia. Dziękujemy serdecznie organizatorom Justynie i Darkowi oraz całej wspomagającej ekipie.


14.08.2015
Dziś prezentuję artykuł wspomnieniowy Lisi Rehlis, vel Aleksandry Naszkowskiej wychowanki doktora Leśkiewicza napisany w 1987 roku do Gazety Zielonogórskiej - lecz nie opublikowany. Oddaje on klimat "Caritasu" zza czasów doktora, który starałem się oddać w mojej książce pt.; "A wszystko zaczęło się od doktora Mirosława Leśkiewicza - początek rehabilitacji w świebodzińskim Zakładzie" pisanej po ponad sześćdziesięciu latach. Załączone zdjęcia pochodzą również z tej książki
Andrzej Medyński


05.08.2015
Już teraz informujemy, że w Świebodzinie, w holu LORO zostanie wkrótce odsłonięta tablica upamiętniająca Twórcę i Dyrektora tego ośrodka w latach 1949 - 1951 Pana Doktora Mirosława Leśkiewicza. Dziękujemy Inicjatorowi tego pomysłu Panu Fryderykowi Tomala i Pani Dyrektor LORO Elżbiecie Kozak.


11.07.2015
Roma, Rafał i Marek żeglowali w maju br. po szerokich wodach Jez. Dąbie, Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. Piękna wyprawa optymistów pod białymi żaglami po zakątkach woj. zachodniopomorskiego. Brawo dla załogi i sternika Marka Żero. Zapraszamy na fotorelację.

nowsze starsze

Strona www.opty.info jest nadal rozwijana i modernizowana.
Prosimy o uwagi, opinie i propozycje.
Nasz e-mail: prezes@opty.info
WEBMASTER